Testy na koronawirusa Pyrzowice

Zapraszamy do punktu mobilnego drive thru COVID-19 w Pyrzowicach przy ul. Wolności 90, zlokalizowanego w Porcie Lotniczym Pyrzowice, gdzie wykonasz badanie genetyczne na koronawirusa.

W punkcie mobilnym Gyncentrum Pyrzowice wykonywane są badania dla pacjentów ze skierowaniem od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w ramach NFZ, jak i komercyjne. Koszt testu na koronawirusa wynosi 350,00 zł. Aby skorzystać z tej formy badania należy wypełnić formularz online i zgłosić się na pobranie wymazu w punkcie mobilnym w Pyrzowicach przy ul. Wolności 90 o zarezerwowanej godzinie.

Jako specjalistyczna placówka diagnostyczna umożliwiamy pacjentom poddanie się profesjonalnym testom genetycznym w kierunku SARS-CoV-2. Próbki do badania pobierane są przez wykwalifikowany personel, bez konieczności wysiadania z samochodu. Zabezpieczona próbka trafi do pracowni wirusologii Laboratorium Genetycznego Gyncentrum i zostanie poddana testom genetycznym RT-PCR. Wynik testu w kierunku koronawirusa dostępny będzie on-line do 24h.


ZBADAJ SIĘ
BEZ WYSIADANIA Z AUTA!

Wypełnij formularz: covid19.gyncentrum.pl
Sprawdź wynik: covid19.gyncentrum.pl/wyniki-badanie-prywatne
Zadzwoń: 32 506 50 86


Gdzie wykonać test na koronawirusa?

Test na koronawirusa możesz wykonać w jednym z punktów mobilnych drive thru Gyncentrum. Punkty pobrań COVID-19 Gyncentrum zlokalizowane są na terenie województwa śląskiego, w tym w Pyrzowicach, jak również mazowieckiego, małopolskiego, opolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego – w sumie kilkadziesiąt lokalizacji. Pełna lista punktów wymazowych dostępna jest tutaj


Kiedy wykonać test na koronawirusa?

Testy na koronawirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR wykrywa aktywną infekcję, dlatego test genetyczny należy wykonać najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów klinicznych COVID-19 lub po kontakcie z osobą zakażoną. Test RT-PCR umożliwia wykrycie wirusa SARS-CoV-2 nawet przed pojawieniem się pierwszych objawów klinicznych, a także u osób skąpoobjawowych i bezobjawowych.


Ile trwa test na koronawirusa?

Pobranie wymazu do badania w kierunku SARS-CoV-2 w punkcie Gyncentrum Pyrzowice to zaledwie kilka minut.


Jak przygotować się do badania na koronawirusa?

Test genetyczny wymaga pobrania wymazu z nosogardzieli, w związku z tym wymaga odpowiedniego przygotowania, aby wynik był wiarygodny.

Pacjent, wybierający się na test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w punkcie mobilnym Gyncentrum Pyrzowice:

  • powinien być na czczo lub nie spożywać pokarmów i nie pić min. 3 godziny przed badaniem
  • nie powinien myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia
  • powinien zachować co najmniej 2 godzinny odstęp od zaaplikowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych, tj. kropli, maści, aerozoli
  • przed pobraniem wymazu nie powinien przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa
  • przed pobraniem wymazu powinien wyjąć ruchome protezy zębowe

Pozytywny wynik testu RT-PCR na koronawirusa – co dalej?

Pacjent, skierowany na test przez lekarza pierwszego kontaktu, zostanie automatycznie skierowany na izolację. Osoby, które wykonały test na obecność COVID-19 komercyjnie powinny zgłosić się do właściwej miejscu zamieszkania stacji sanitarno-epidemiologicznej, w celu odbycia kwarantanny.


Laboratorium Genetyczne Gyncentrum

Laboratorium Genetyczne Gyncentrum to jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w Europie. Laboratorium posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie diagnostyki molekularnej SARS-CoV-2, RSV oraz wirusa grypy, a także certyfikat QCMD 2020 SARS-CoV-2 EQA Programme oraz QCMD 2020 Respiratory I Plus EQA Programme. Placówka działa zgodnie z wytycznymi NIZP-PZH, WHO, ECDC. Jako jedyne laboratorium w województwie śląskim spełnia standardy bezpieczeństwa biologicznego BSL-3. Zespół tworzą wykwalifikowani diagności laboratoryjni i biotechnolodzy z ogromnym doświadczeniem w badaniach molekularnych. Laboratorium wyposażone jest w nowoczesną, wysokoprzepustową aparaturę pozwalającą na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie izolacji RNA wirusa. W ciągu doby może wykonać nawet do 12 tys. badań.