O nas

Laboratorium Genetyczne Gyncentrum to jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w Europie. Laboratorium posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie diagnostyki molekularnej SARS-CoV-2, RSV oraz wirusa grypy, a także certyfikat QCMD 2020 SARS-CoV-2 EQA Programme oraz QCMD 2020 Respiratory I Plus EQA Programme. Placówka działa zgodnie z wytycznymi NIZP-PZH, WHO, ECDC. Jako jedyne laboratorium w województwie śląskim spełnia standardy bezpieczeństwa biologicznego BSL-3. Zespół tworzą wykwalifikowani diagności laboratoryjni i biotechnolodzy z ogromnym doświadczeniem w badaniach molekularnych. Laboratorium wyposażone jest w nowoczesną, wysokoprzepustową aparaturę pozwalającą na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie izolacji RNA wirusa. W ciągu doby może wykonać nawet do 20 tys. badań.

AKREDYTACJA MZ

PRACUJEMY 24/7

WYNIKI ON-LINE

DOŚWIADCZENIE

BEZPIECZEŃSTWO

PODWÓJNA KONTROLA JAKOŚCI

Certyfikaty QCMD

Laboratorium Genetyczne Gyncentrum to jedno z najnowocześniejszych laboratoriów w Europie. Posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie diagnostyki molekularnej SARS-CoV-2, RSV i wirusa grypy oraz certyfikaty jakości QCMD (Quality Control for Molecular Diagnostics).

QCMD jest organizacją zajmującą się niezależnym międzynarodowym, zewnętrznym systemem oceny jakości (EQA) szerokiego zakresu badań, przede wszystkim dla metod biologii molekularnej w diagnostyce chorób zakaźnych. Laboratorium Genetyczne Gyncentrum przeszło bezbłędnie kontrolę i otrzymało certyfikaty QCMD 2020 SARS-CoV-2 EQA Programme oraz QCMD 2020 Respiratory I Plus EQA Programme.

Złote Godło Quality International 2021

Gyncentrum otrzymało tytuł Laureata oraz Złote Godło w plebiscycie Najwyższa Jakość Quality International 2021 w kategorii QI SERVICES - usługi najwyższej jakości za Sekwencjonowanie NGS SARS-CoV-2.

Najwyższa Jakość Quality International to największy i najbardziej prestiżowy program projakościowy w Polsce, realizowany pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz Katedry Zarządzania Procesowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.