Laboratoria Genetyczne Gyncentrum

Akredytacja MZ

Posiadamy akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie diagnostyki molekularnej SARS-CoV-2. Działamy zgodnie z wytycznymi NIZP-PZH, WHO, ECDC.

Złoty standard testowania

Wykonujemy jedyne rekomendowane przez WHO i ECDC testy genetyczne techniką rt-PCR, wykrywające nawet kilka kopii materiału genetycznego wirusa w pobranym od pacjenta wymazie.

Doświadczenie

Współpracujemy w zespole wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych i biotechnologów z ogromnym doświadczeniem w badaniach molekularnych.

Bezpieczeństwo

Spełniamy rygorystyczne standardy bezpieczeństwa biologicznego BSL-3. Opracowaliśmy procedury bezpieczeństwa, posiadamy śluzy z regulowanym ciśnieniem oraz elektroniczny system kontroli dostępu.

Światowej klasy aparatura

Jesteśmy najnowocześniejszym laboratorium genetycznym w Polsce. Wykorzystujemy nowoczesną, wysokoprzepustową aparaturę pozwalającą na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie izolacji RNA wirusa.

Kontrola jakości

Każda próbka poddawana jest podwójnej kontroli jakości podczas jednej reakcji, co eliminuje ryzyko wyników fałszywie ujemnych. Kontroli poddawana jest także poprawność izolacji materiału wirusowego.

Wynik dostępny online

Aby pobrać wynik badania wystarczy wpisać nr PESEL i nr próbki w formularzu online. Wydajemy wyniki w trybie standardowym i na CITO. W ciągu doby możemy wykonać nawet do 10 tys. badań.

Informatyzacja

Pracujemy 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Próbki oznaczane są kodem kreskowym i rejestrowane w systemie zarządzania laboratorium na każdym etapie analizy.

Kompleksowa oferta w zakresie diagnostyki SARS-COV-2

Badania prywatne

Uruchomiliśmy mobilne punkty pobrań typu „drive thru” dla osób prywatnych. Aby skorzystać z tej formy badania wystarczy wypełnić formularz online i zgłosić się na pobranie wymazu w wybranym punkcie mobilnym o zarezerwowanej godzinie. Koszt badania to 350 zł. Wynik badania dostępny jest online.

Badania NFZ

Pacjenci skierowani przez lekarza POZ na test w kierunku koronawirusa mogą wykonać badanie w mobilnych punktach pobrań laboratorium Gyncentrum. W punkcie pobrań należy okazać dokument ze zdjęciem i nr PESEL. Pobranie wymazu nie wiąże się z żadną opłatą.

Wymazobus

Zespół laboratorium Gyncentrum, przeszkolony w zakresie badań terenowych, pobiera wymazy również w warunkach domowych lub w siedzibie firmy. Dzięki temu ryzyko błędu podczas pobrania materiału oraz transportu jest wyeliminowane, co wpływa na czas wydania i jakość wyniku.

Wyniki badań prywatnych

Wyniki testów komercyjnych udostępniane są na stronie internetowej. Wystarczy podać numer zlecenia i numer PESEL. Wystawiamy również zaświadczenia do wyniku testu w języku angielskim, ukraińskim, czeskim i niemieckim.

Wyniki badań NFZ

Pacjenci skierowani na badanie w kierunku koronawirusa przez sanepid, placówkę medyczną lub lekarza rodzinnego mogą sprawdzić wynik badania na stronie internetowej naszego laboratorium podając nr PESEL i ID próbki.

Punkty mobilne

Na terenie całego województwa uruchomiliśmy już prawie 20 punktów mobilnych typu „drive thru”, w których pobierane są od Pacjentów wymazy do badań refundowanych przez NFZ oraz prywatnych. Punkty mobilne czynne są 7 dni w tygodniu.

Najnowocześniejsze laboratorium genetyczne w Polsce